DERMATOLOGIA

usuwanie włosów z pleców przez dermatologa

Piękna skóra to skóra zdrowa

W klinice DermaDent uzyskacie państwo porady w zakresie lecznictwa dermatologicznego poparte doświadczeniem lekarskim.

Wykwalifikowani lekarze doradzą oraz przeprowadzą zabiegi z dziedziny dermatochirurgii, medycyny estetycznej oraz laseroterapii.

OFERTA KLINIKI DERMADENT

Dermato-
chirurgia

Dermatologia zabiegowa dotyczy procedur „małej” chirurgii skóry, tkanki podskórnej oraz przydatków (paznokci). W ostatnich latach obserwuje się znaczny rozwój tej dziedziny medycyny. W związku z rozwojem specjalistycznych urządzeń (dermatochirurgia laserowa) oraz wpływu innych specjalności na klasyczną dermatochirurgię (chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej ) otwierają się wciąż nowe możliwości tej dyscypliny. Chcielibyśmy Państwu zaproponować mało inwazyjne i estetyczne metody leczenia chorób skóry, które są indywidualnie dobrane przez lekarzy w zależności od wskazań.

ZABIEGI Z ZAKRESU DERMATOCHIRURGII

Usuwanie zmian skórnych
Laserowe usuwanie zmian skórnych (laser CO2)
Diagnostyka znamion barwnikowych – dermoskopia
Chirurgiczne usuwanie znamion barwnikowych
Chirurgia aparatu paznokciowego
Leczenie blizn patologicznych

Dermatologia
estetyczna

Medycyna estetyczna to najsilniej rozwijająca się dziedzina dotycząca urody. Spektrum zabiegów przeciwzmarszczkowych jest bardzo szerokie i wciąż powstają nowe. Zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej są zatem uzupełnieniem codziennej pielęgnacji skóry, dla tych którym nie wystarczają kremy przeciwzmarszczkowe i alternatywą dla tych którzy nie chcą korzystać z usług chirurgii plastycznej. Niektóre z tych zabiegów stosowane w młodszym wieku mają działanie profilaktyczne, zapobiegając pogłębianiu się zmarszczek. Inne odmładzają i poprawiają kondycję skóry dojrzałej.

ZABIEGI Z ZAKRESU DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ

Mikrodermabrazja, sonoforeza
Mezoterapia (cellulit, rozstępy, łysienie)
Botox (korekcja zmarszczek, nadpotliwość)
Wypełnianie tkanek miękkich (wypełniacze, mezolift)
Peelingi chemiczne (Cosmelan)

Dermatologia
laserowa

Od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie zastosowaniem laserów w leczeniu różnych schorzeń dermatologicznych. Pierwsze lasery wprowadzone w latach 60-tych zostały ulepszone i zmodyfikowane, co wpłynęło na wzrost możliwości ich zastosowania w dziedzinie dermatologii, dermatologii estetycznej czy dermatochirurgii. Zabiegi z użyciem światła stały się złotym standardem w zabiegach odmładzania skóry, usuwania przebarwień, zmian naczyniowych czy nadmiernego owłosienia. Zabiegi te pozwalają osiągnąć zamierzony efekt, nie wyłączając pacjenta z życia codziennego.

ZABIEGI Z ZAKRESU DERMATOLOGII LASEROWEJ

Usuwanie rozszerzonych naczynek
Usuwanie zmian barwnikowych
Usuwanie zbędnego owłosienia
Fotoodmładzanie skóry
Trądzik pospolity

Laseroterapia
frakcyjna

Najbardziej zaawansowane technicznie są głowice laserowe CO2 wyposażone w skaner, który służy do pokrycia skupioną wiązką laserową dużych powierzchni skóry w stosunkowo krótkim czasie (laser frakcyjny CO2). Efektem działania lasera jest przebudowa struktury skóry poprzez uszkodzenie nieprawidłowych włókien kolagenowych w obrębie blizn potrądzikowych i pooperacyjnych, uszkodzonej słońcem skóry twarzy. Zaletą laserów CO2 ze skanerem jest krótki czas trwania impulsu w porównaniu do czas relaksacji termicznej skóry, co wpływa na redukcję wystąpienia potencjalnych blizn oraz satysfakcjonujący efekt terapeutyczny i kosmetyczny.

ZABIEGI Z ZAKRESU LASEROTERAPII FRAKCYJNEJ

Frakcyjny laser CO2 Flaming Frax.